Únor 2016

CBDB

22. února 2016 v 19:55 | Ticho |  Recenze
Ahoj všichni!
Nedávno jsem se dozvěděla o jedné hrozně dobré internetové stránce. Je to taková internetová databáze knih. Můžete si tam knihy přidávat do různých seznamů, hodnotit ke, komentovat je, komentovat autory, chatovat s podobnými knihomoly, jako jste Vy, nebo soutěžit o kupóny na knihy. Je to hrozně fajn stránka s adresou www.cbdb.cz
Já osobně jsem z ní hrozně nadšená. Registrace je zdarma a můžete si přečíst názory jiných lidí na různé knihy, což Vám může dost pomoct v rozhodování, jestli byste si chtěli dotyčnou knihu přečíst nebo ne. Mě se tam líbí i tvoření seznamů. Pro mě je hrozná otrava psát si čtenářský deník, ale ráda bych věděla, co všechno jsem za svůj život přečetla. A tohle je pro mě zcela ideální. Stačí jen pár kliků a je to!
Mě tam můžete najít jako uživatele se jménem. Ještěrka Mollitiam. Klidně se ozvěte :)

Cena

19. února 2016 v 8:11 | Ticho |  Zamyšlení nad tématem týdne
Moje vlastní ilustrační foto
Má život vůbec nějakou cenu? Má každý život stejnou cenu? Má vůbec cenu žít?
Na tyto otázky se teď pokusím odpovědět…
Má život nějakou cenu? Toť velmi dobrá otázka. Řekla bych, že život nějakou váhu má. Každý už jen svou existencí něco ovlivnil, takže nějakou hodnotu jistě má. Záleží na tom, co jste vykonali. To podle mě určuje váhu Vašeho vlastního života. Vy určujete tu váhu svými skutky, takže je možná na místě se nad nimi zamyslet. "Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme." (Seneca)
Má každý život stejnou cenu? Já myslím, že pravou váhu svého života poznáme až, když jsme blízko smrti. A jestli mají všechny životy stejnou váhu, zjišťujeme, až když se ocitneme v situaci, kdy si musíme vybrat, kdo přežije a kdo ne. Zde mě dál napadá myšlenka, že každý život má více, než jednu cenu, protože každý život je hodnocen více lidmi. Vy sami hodnotíte nějakým způsobem svůj život, ale zároveň ho hodnotí i Vaši přátelé, rodina a samozřejmě Vaši nepřátelé.
A teď se dostávám pochopitelně k té nejdůležitější otázce. Má vůbec cenu žít? A jaká je odpověď? Samozřejmě, že ano! Každý život je různorodý, ale já vím, že každý prožívá okamžiky štěstí i chvíle nezdaru či smutku. Otázkou je, jak se na to díváte. Berte, prosím, svůj život optimisticky. Vždy má cenu žít. Vždy nastanou okamžiky, které stojí za to. A dokud nejsou vyloženy všechny karty, není jasné, zda prohrajete, nebo ne. Žijte a nikomu nedovolte, aby Vás zlomil!
Ticho

Úvod k blogu

12. února 2016 v 17:59 | Ticho
Moje vlastní fotka na úvod

Rozhodla jsem se, že by bylo nejlepší zahájit kariéru na mém novém blogu nějakým úvodním článkem.
Jsem blogerka Ticho. Tohle jméno jsem si vybrala, protože Ticho může být záhadné, klidné, výhružné, příjemné, osamocené i překvapené. Je to slovo, které může navodit různé pocity, a když se to vezme kolem a kolem, tak není ani kladné ani záporné. To slovo se mi prostě líbí.
Adresa blogu byla vybrána podle jedné mé povídky Stříbrné ještěrky. Napsala jsem ji už dávno, ale kamarádce se líbila. Je to takový symbol. Zvlášť slovo lacerta, které je latinské a znamená ještěrka. Já miluju ještěrky! Ještěrka je zkrátka mým symbolem.
A o čem budu psát? Rozhodně chci psát různé články na téma týdne a o matematice. Nebo třeba ještě o chemii a dalších školních předmětech. Ve škole mi to docela jde, takže bych se o své znalosti chtěla podělit s Vámi a pomoci Vám se studiem. Chodím na všeobecné gymnázium. Kdybyste něco nechápali, stačí se zeptat, ale raději bych se ptala aspoň týden napřed, protože asi nebudu mít tolik času Vám odpovídat. A prosím Vás neptejte se mě na zeměpis, protože ten mi moc nejde a nemám ho ráda. Jinak bych chtěla psát i o svých koníčcích a zážitcích, které s Vámi chci sdílet.
Doufám, že ten, kdož narazí na tento blog, ho nebude odsuzovat a že ho zaujme.
Byla bych ráda, kdybyste mi psali, co si o mých článcích myslíte a jestli mám někde nějaké překlepy, nebo nesmyslné věty, tak mi to prosím nahlaste. Mě osobně tyhle chyby štvou, ale někdy jsem se prostě moc líná si to po sobě přečíst. Když mě budete na nějaké chyby upozorňovat, byla bych ráda, kdybyste mi řekli aspoň jaký je to článek a odstavec. Děkuji mnohokrát.
Ticho