Booxy

7. března 2016 v 18:03 | Ticho |  Recenze
Booxy je aplikace, která věrně kopíruje internetovou webovou stránku www.cbdb.cz Řekla bych, že oproti již zmíněné stránce je trochu horší ale ne mnoho. Největší výhodou je, že ji máte na mobilu a nemusíte si zapínat celý počítač, jen abyste si danou knihu zařadili do přečtených.
Přednosti
Nejdřív bych začala jejími přednostmi, z nichž jsem jednu už zmínila.
♣ Nejvíce se mi líbí systém knih. Můžete si najít takřka každou knihu, dozvědět se o jejím autorovi, zjistit zda ne součástí nějaké série, jak jdou díly dané série po sobě (což často není na oněch knihách napsané), a také si můžete přečíst komentáře ostatních uživatelů, kteří knihu četli. Podle toho všeho se Vám snáz rozhoduje, zda Vám kniha stojí za přečtení.

♣ Také se mi líbí, že máte možnost si knihy dávat do různých seznamů. Několik je jich již připravených předem. Můžete si tedy udělat sami pořádek v knihách. Nemusíte si ručně sepisovat seznam knih, které si chcete přečíst. Stačí jen pár kliknutí.
♣ Obrázky vydání jsou také fajn. Každý z nás ví, že knihy nevyšly jednou, ale několikrát v různých obalech. Pak se Vám snáz vzpomíná, jestli jste knihu četli a podobně.
♣ Aplikace má též přístup k fóru, kde si můžete pokecat s lidmi, se kterými čte něco společného. V jedné diskuzi si dokonce, můžete zahrát hru, kdy vytváříte společně příběh.
♣ Je tu též možnost přidat si někoho do přátel a vést s ním konverzaci. U každého profilu je zobrazeno, na kolik procent máte s daným člověkem vkus, což je, dle mého názoru, velmi užitečné.
♣ Existují zde i zápisy o autorech, takže můžete sledovat své oblíbené autory.
♣ Aplikace Vám také může zobrazit doporučené knihy, teď knihy, které by právě Vás mohli zajímat. To taky není funkce k zahození.
♣ Ke knihám si také můžete dělat poznámky, které Vás mohou třeba upozornit na to, že tu knihu už nehcete nikdy vidět, nebo že se Vám natolik zalíbila, že si ji chcete přečíst ještě jednou.
♣ Je tu taky promakaný systém s tzv. wishlistem. Můžete si sem přidat knihu, kterou byste třeba rádi našli pod stromečkem. U jiných přátel si můžete jejich přání rezervovat, takže by se nemělo stát, že Vám dva lidé koupí stejnou knihu.
♣ Když Vám někdo napíše, tak Vás na to aplikace upozorní. Tento detail taky není na škodu.
♣ Nastavení je taky docela pokročilé. Můžete si vybrat z tří základních designů, rozhodnout se, co Vám má aplikace ukázat hned po otevření, jakým způsobem Vás má upozorňovat apod. Dokonce to má ohled na Slováky - můžete si totiž jazyk změnit na slovenštinu.
♣ Také bych chtěla ještě dodat, že aplikaci obsahuje i nápovědu a podmínky používání. Ne, že bych je četla, ale někdy se mi to třeba bude hodit… Rozhodně to nemá moc aplikací, takže je to tak trochu i znak propracovanosti aplikace.
♣ Je tu i možnost kontaktovat lidi, kteří mají tuto aplikaci na svědomí s dotazem, otázkou či stížností.
Negativa
♦ Jedním z negativ je, že se (přinejmenším mě) ze začátku pletl Můj přehled; kde najdete články, recenze nebo nové knihy; s Moje knihovna. Je to trochu matoucí, protože v Moje knihovna je v podstatě můj přehled knih. Není to nijak výrazné negativum a člověk si rychle zvykne, ale musela jsem ho sem zařadit.
♦ K diskuzím bych přidala nějakou možnost listování jako je na internetové variantě. Když má diskuze nějakých dvanáct set příspěvků, tak už by to chtělo nějakou lepší vymoženost, než jen posunovat to ručně prstem.
♦ V poště, kterou si uživatelé posílají, bych vylepšila zobrazování smajlíků. **4** Vám nic moc neřekne.
♦ A samozřejmě je tu ještě jeden zcela pochopitelný problém. Je to závislé na wi-fi. Neřekla bych, že je to nějaký závažný problém. Pravděpodobně je neřešitelný a navíc si to stejně pamatuje aspoň položky v Moje knihovna, pokud jich tam není příliš. A pokud jich tam je opravdu moc, tak si to pamatuje jen většinu.
♦ Také jsem nikde nenašla, kde můžete jednotlivým uživatelům dát +1, tedy hodnocení uživatelů, na základě něhož (jak předpokládám) jsou pak komentáře řazeny podle kvality
Abych to shrnula: Aplikace je podle mě velmi promyšlená, s možnostmi, které by mě ani nenapadly. Je evidentní, že tvůrci mají zájem o své uživatele a chtějí jim dále usnadňovat použití. Negativ je opravdu málo a jsou to spíše drobnosti.
Pokud byste se chtěli zaregistrovat, nebo vzkázat něco autorům, dávám Vám sem dva odkazy, které by Vám mohly být užitečné: www.cbdb.cz , www.cbdb.cz/booxy
Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama