Váha rozhodnutí

23. března 2016 v 21:17 | Ticho
Žádný skutek nemůžeme označit za čistě dobrý nebo za čistě špatný. Vždy, když něco uděláme, má to své důsledky. Vždy něco nebo někoho nějakým způsobem ovlivníme. Někdy jsou změny neznatelné, ale někdy mohou být pro jistou bytost životní. Každý úspěch má svou cenu a každý lesk je trochu matný. A na tu matnotu bychom si měli dát pozor.
Neříkám, že nemáte jít za svým snem, jen radím, abyste se koukali na cenu, kterou platíte. Abyste si pořádně prohlédli cestu, kterou se chcete dát. Pamatujte, že existuje více cest, které vedou ke stejnému cíli. Ale nejsou stejné. Za jednu obětujete velkou část svého času, za jinou nějaký cizí čas. Někdy obětujete peníze, jindy šanci kráčet po jiné pěšině. Jedněmi dveřmi projdete, ale jiné se Vám mohou uzavřít. Někdy dáváte všanc osudy svých blízkých, jindy ohrozíte své rivaly. Ale vždycky, ať už uděláte cokoli, ovlivníte do jisté míry chod světa.
Každé rozhodnutí k něčemu vede a je důležité dohlédnout až na konec možných důsledků. Někdy jen ovlivníte, jestli na Vaši sestru zbude jahodový nebo broskvový jogurt. Jindy můžete někoho dohnat k zoufalým činům jen svými slovy.
Proto Vás vyzývám: přemýšlejte nad svými činy a ptejte se sami sebe: Proč to dělám? Čeho tím dosáhnu? Co všechno se může stát?
Neříkám, že vždy přemýšlím nad svým chováním. Někdy je třeba se rozhodnout tak rychle, že není čas na přemýšlení. Někdy jsem tak naštvaná, že nejsem schopna racionálně uvažovat. A častokrát pak lituji slov, která jsem ve vzteku křičela.
Někdy se také musíte rozhodnout mezi dvěma špatnými možnostmi. Obě varianty dopadnou prostě do jisté míry špatně. A v těchto případech, ať už se rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že jste si mohli zvolit akorát jinou špatnou možnost. A z těchto voleb bych se snažila si nedělat moc výčitky. Když si chcete z rány vyndat kulku, taky to bolí, ale je to bolest, která je nutná pro život podstoupit. Někdy zkrátka není vyhnutí a je třeba něco obětovat pro lepší budoucnost.
Přemýšlejte tedy nad svými možnostmi a až plně pochopíte význam svých rozhodnutí, volte, co bude dál.
Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama