Nevzdávej se

20. března 2016 v 8:47 | Ticho |  Zamyšlení nad tématem týdne

Každý z nás zažil mnoho pádů. Každý z nás jich ještě mnoho zažije. Všichni víme, co to znamená prohrát, zklamat, skončit.
A všichni musíme jít dál. Musíme najít sílu vstát a zkusit to znovu. Sedění na našem soukromém depresivním dnu nám moc nepomůže. Nemůžeme se jednoduše zastavit, protože by nám život protekl mezi prsty.
Nemá cenu se litovat. Nemá cenu brečet nad každým dnem, který se ještě neuskutečnil.
Ať už se Vám stalo cokoli, ať už jste spadli, že sebe vyššího srázu, můžete se vždy zvednout a dát světu najevo, že žijete. Že máte dost síly na přežití všeho, co Vás čeká. A každý z nás má dost sil na to, aby zvládl svůj vlastní život. Aby šel za svými sny. Aby překonal všechny překážky a probojoval se všemi nesnázemi.
Vězte, že v každém z Vás se skrývá dost síly žít. Stačí se jen podívat do svého nitra a hledat. Stačí jen najít odvahu, nebát se. Je to Váš život a žádná okolnost by Vám ho neměla ovlivnit. Kdo jiný by měl rozhodovat o Vašem životu než právě Vy? Kdo jiný má právo říkat, co máte vystudovat, čím se máte zabývat a kde máte bydlet? To Vy nejlépe víte, jakou cestou se chcete dát a kam se chcete dostat. To Vy máte své sny, kterých chcete dosáhnout. A pokud netoužíte po životě v prohlubni, tak byste za svými sny měli jít. Protože, pokud se nebudete snažit o to, o co stojíte, Váš život bude utrpení.
Žijte a nenechte se strhnout neúspěchy. Je k ničemu ležet mezi posmrkanými kapesníky a litovat se do aleluja, když můžete ten čas věnovat úsilí posunout se správným směrem. Buďte tam, kde chcete být. Snažte se o to, čeho chcete dosáhnout.
Neztrácejte odhodlání ani v těch nejtěžších chvílích, protože odhodlání je to, co nás žene dál. A my chceme jít dál. Nenechte se zlomit samotou či neúspěchy. Vězte, že nastane den, kdy vyhrajete velké vítězství, nebo najdete opravdovou lásku. Buďte odvážní. Buďte nezlomní.
Mollitiam - Nezlomnost

Ticho
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 9. února 2017 v 14:44 | Reagovat

Možná se mýlím, ale připadá mi tento článek jako slohovka na určité téma. To ale není špatné hodnocení. Má hlavu i patu i naučení. Jen aby si na něj člověk uměl vzpomenout, když padne a nemůže zrovna vstát. Pak je třeba ohledat rány a stav těla a duše už tělo zvedne silou vůle.
Piš, tvoje úvahy podporují životní elán. Líbí se mi víc tvých článků, které jsem teprve dnes začala pročítat. Jen kdyby mi pročítání nekazily chybičky. Než článek publikuješ, ještě si dej náhled a projdi aspoň dvakrát, než klikneš na "publikovat". Pěkný článek neztratí na kvalitě. Jinak - dobrý, piš, ať mám co číst :-D

2 Ticho Ticho | E-mail | Web | 11. února 2017 v 17:37 | Reagovat

Díky za hodnocení. Ano slohovku to asi trochu připomíná, ale já to psala spíš jako příspěvek na téma týdne.
Svými články chci povzbudit, aby ti,co si to náhodou přečtou, měli chuť žít, abych je povzbudila, takže jsem ráda, že to má tu správnou odezvu.
Já jsem od přírody optimista, a proto, když se mi něco nepovede, tak moc nevěším hlavu, protože mám akorát špatnou náladu a mé další pokusy by byly v důsledku špatné nálady akorát horší.
Navíc nechápu, proč se někteří lidé prostě až zbytečně utápějí ve smutku...
Za kritiku jinak moc děkuji. Dlouho jsem na blog nic nepsala a obvykle mě moc nebaví si pročítat články znova, tak se za chybičky omlouvám, snad se mi podaří je nějak omezit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama