Zamčené, schované ...

2. března 2016 v 7:00 | Ticho |  Zamyšlení nad tématem týdne
Dojdu k velkým dubovým dveřím. Jsou zamčené. Co je za nimi? Za každými dveřmi je něco schované. A vždy je to něco, co by neměl někdo najít. Vždy je to tajemství.
Každý v sobě máme nějaké zamčené dveře. Každý máme svá tajemství. Jsou uzavřena ve zvukotěsné místnosti nebo ve zdobené truhličce. Každý má něco takového v sobě, ve své mysli. Je to prostůrek, který bychom nejraději pohřbili. Je to prostůrek věcí, které chceme chránit přede všemi, aby se jich nikdo nedotkl. Aby se na ně nikdo nepodíval.
A co uvnitř téhle naší vyhrazené hlubiny skrýváme? Zbraně, které můžou nás nebo někoho nám blízkého zničit. Jsou to vzpomínky na trapasy, které nás můžou mučit. Jsou to zrady, jichž jsme se dopustili. Jsou to nože v zádech, které nám tam někdo vrazil. Jsou to nebezpečné informace o našich fobiích a snech.
Každý si tu svou místnost či trezor úzkostlivě chráníme a schováváme od nich klíč. Přesto se někdy někde objeví člověk, kterému věříte. Člověk, o kterém si myslíte, že Vás nezradí. A tomu svěříte některé z Vašich tajemství. Nebo mu do ruky vložíte klíč od celé Vaší tajné komůrky. Otázkou je, zda je ten člověk opravdu tak důvěryhodný, jak se Vám zdá.
Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama