Duben 2016

SB-2: Hortus

30. dubna 2016 v 20:44 | Ticho |  Spring beginnings
Jmenuje se Hortus. Je to takový malý lesní skřítek, který pobíhá po lese a všude práší pyl. Je milý, přátelský a plachý.
Dospělému člověku sahá něco málo nad kolena. Jeho postava by se dala označit za štíhlou ale ne přímo za vyzáblou. Kůže má světlý odstín bledulek s pihami zelené barvy.
Obličej má kulatý a stále veselý. Velké brčálově zelené oči jsou posazeny těsně nad malým rozmilým nosíkem, který je obklopen zeleňoučkými pihami. Ústa se schovávají pod nosem. Jsou docela malá a nepříliš výrazná - zvlášť v porovnání s jeho velikýma očima. Uši jsou malé a jemně tvarované jako ouška nějakého malého zvířátka. Ty se krčí před světem pod zcuchanou vrstvou hnědozelených vlasů. Jeho drobné, hbité ručky jsou věčně od žlutého pylu, který ovšem nedokáže zakrýt černé drápky na koncích prstů.
Hortus je veselé a milé stvořeníčko, které je ovšem velmi plaché. Je velmi těžké si získat jeho přátelství a důvěru, protože není na lidi zvyklý. Náplní jeho dní je louka a květy. Hlídá kvetoucí rostlinky - zda dobře rostou, zda mají v pořádku pyl a nic jim nechybí. Navíc se stará v bezvětří o to, aby se semínka či pyl rozšířil i bez větru. Hortus je rozpustilý, hbitý a šikovný. Zkrátka takový usměvavý skřítek, který dokáže být velmi věrný a až mateřsky ochranitelský. Živí se vodou a lesními plody.
Ticho

SB-1: Povstání

11. dubna 2016 v 17:24 | Ticho |  Spring beginnings
Tak se mi podařilo splnit první úkol: Napiš báseň (1-4 sloky), která tě bude obsahem a myšlenkou vystihovat.
Básnička není nic moc. Verše mi příliš nejdou, ale rýmuje se to a asi mě to vystihuje. Byla bych ráda, kdybyste do komentářů napsali Vaše pocity z mého výtvoru. Jak na Vás báseň působila a jak jste ji pochopili.
Až teď jsem si uvědomila, že vlastně nemá jméno. Myslím, že slovo povstání se k ní docela hodí.

Na Vidličce - restaurace v Trutnově

10. dubna 2016 v 19:36 | Ticho |  Recenze
Dnes jsme byli s rodinou na obědě v restauraci Na Vidličce. Neřekla bych, že je to nějaká dobrá restaurace, ale ať každý posoudí sám.
Vešli jsme dovnitř. Interiér mi nepřišel nic moc. Rozhodně bych zvolila jiné židle a stoly, což je podle mého hlavní část restaurace. Oranžové stěny a světlé dřevo. Výzdoba byla taková nijaká. Nějaké dřevěné police a na nich visely jakési korbely. Moc se mi to nelíbilo. Dojem na mě neudělaly ani ubrusy s nápisy Gambrinus. To je ta restaurace tak finančně špatně, že musí dělat reklamu i ubrusy a nemůže si koupit nějaké hezké vlastní?
S mamkou jsme si objednaly čaj, než přijdou ostatní. Ten nám byl přinesen v normálním čase. Bílé hrnky na bílých podšálcích. Docela jednoduché ale hezké. Jen ten můj měl při horním okraji takovou černou prasklinku. To nedělá moc dobrý dojem. Nicméně čaj byl dobrý. Mohly jsme si ho osladit medem nebo cukrem. Cukr byl v takové cukřence, jaké mívají jídelny. Vypadá to jako přerostlá slánka se seseklou trubkou na vršku vystupující z víčka.
Byly nám přineseny i jídelní listy. Taková modrozelená knížka s logem Gambrinusu. Při podrobnějším pohledu na nich byly šmouhy. No člověk by čekal větší péči.

Králíčci

4. dubna 2016 v 17:37 | Ticho |  Hrátky s háčkem
Nedávno jsem se vrátila k háčku, abych uháčkovala něco babičce pro radost. A byli velikonoce a na stránce s návody, kam chodím na mě, tihle ušáčci koukali. Věděla jsem, že pro babičku jsou jako stvoření. Jistě bude mít radost.
Králíčci jsou jednoduší a já mám jednoho odhadem za osm minut i se stříháním a zaháčkováváním (proplétáním zbytečku vlny do výtvoru, aby se nerozpáral).
Návod:

PO - pevné oko
ŘO - řetízkové oko
DS - dlouhý sloupek

4ŘO spojiíme do kruhu pevným okem. Pak háčkujeme v další řadě 14DS a řadu ukončíme pevným okem. Teď hlavička: 2ŘO, pak 3DS do stejného DS z předchozí řady. Následně 8 až 10 ŘO jako ouško. Připojíme pevným okem k hlavičce a stejným způsobem uháčkujeme ucho druhé. To může být kratší nebo delší, jak je libo. Pak se pěti pevnými oky přesuneme k místu, kam patří ocásek. Ta pevná oka udělám jednoduše do DS z předchozí řady. Když jsme na příslušném místě, učiníme 2ŘO a 3DS do jednoho DS z předchozí řady. Pak se pevnými oky dostaneme opět k hlavičce a výtvor může prohlásit po odstřižení vlny za hotov. Ty "ocásky" vlny, pak zaháčkovávám do samotného králíčka, aby nekoukali a nebyl omylem rozpárán. Zaháčkování můžete vidět na tomto videu od jakési háčkařky zde (asi na 1:30).


Pokud se Vám můj článek líbil a snad i pomohl, byla bych vděčná za nějaké ohodnocení či dokonce komentář.

Ticho