Králíčci

4. dubna 2016 v 17:37 | Ticho |  Hrátky s háčkem
Nedávno jsem se vrátila k háčku, abych uháčkovala něco babičce pro radost. A byli velikonoce a na stránce s návody, kam chodím na mě, tihle ušáčci koukali. Věděla jsem, že pro babičku jsou jako stvoření. Jistě bude mít radost.
Králíčci jsou jednoduší a já mám jednoho odhadem za osm minut i se stříháním a zaháčkováváním (proplétáním zbytečku vlny do výtvoru, aby se nerozpáral).
Návod:

PO - pevné oko
ŘO - řetízkové oko
DS - dlouhý sloupek

4ŘO spojiíme do kruhu pevným okem. Pak háčkujeme v další řadě 14DS a řadu ukončíme pevným okem. Teď hlavička: 2ŘO, pak 3DS do stejného DS z předchozí řady. Následně 8 až 10 ŘO jako ouško. Připojíme pevným okem k hlavičce a stejným způsobem uháčkujeme ucho druhé. To může být kratší nebo delší, jak je libo. Pak se pěti pevnými oky přesuneme k místu, kam patří ocásek. Ta pevná oka udělám jednoduše do DS z předchozí řady. Když jsme na příslušném místě, učiníme 2ŘO a 3DS do jednoho DS z předchozí řady. Pak se pevnými oky dostaneme opět k hlavičce a výtvor může prohlásit po odstřižení vlny za hotov. Ty "ocásky" vlny, pak zaháčkovávám do samotného králíčka, aby nekoukali a nebyl omylem rozpárán. Zaháčkování můžete vidět na tomto videu od jakési háčkařky zde (asi na 1:30).


Pokud se Vám můj článek líbil a snad i pomohl, byla bych vděčná za nějaké ohodnocení či dokonce komentář.

Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znáte tuto stránku s návody? (http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12)

Ano. 0% (0)
Ne. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama