Na Vidličce - restaurace v Trutnově

10. dubna 2016 v 19:36 | Ticho |  Recenze
Dnes jsme byli s rodinou na obědě v restauraci Na Vidličce. Neřekla bych, že je to nějaká dobrá restaurace, ale ať každý posoudí sám.
Vešli jsme dovnitř. Interiér mi nepřišel nic moc. Rozhodně bych zvolila jiné židle a stoly, což je podle mého hlavní část restaurace. Oranžové stěny a světlé dřevo. Výzdoba byla taková nijaká. Nějaké dřevěné police a na nich visely jakési korbely. Moc se mi to nelíbilo. Dojem na mě neudělaly ani ubrusy s nápisy Gambrinus. To je ta restaurace tak finančně špatně, že musí dělat reklamu i ubrusy a nemůže si koupit nějaké hezké vlastní?
S mamkou jsme si objednaly čaj, než přijdou ostatní. Ten nám byl přinesen v normálním čase. Bílé hrnky na bílých podšálcích. Docela jednoduché ale hezké. Jen ten můj měl při horním okraji takovou černou prasklinku. To nedělá moc dobrý dojem. Nicméně čaj byl dobrý. Mohly jsme si ho osladit medem nebo cukrem. Cukr byl v takové cukřence, jaké mívají jídelny. Vypadá to jako přerostlá slánka se seseklou trubkou na vršku vystupující z víčka.
Byly nám přineseny i jídelní listy. Taková modrozelená knížka s logem Gambrinusu. Při podrobnějším pohledu na nich byly šmouhy. No člověk by čekal větší péči.

Nabídka nebyla nijak závratná. Nějaké steaky, špagety, ryby a panenka a nějaký ten salát. Moc z české kuchyně toho nebylo, řekla bych. Měli tu i denní menu se svíčkovou a ještě něčím. Nic mi nepřišlo příliš lákavé. Nakonec jsem se rozhodla pro kuřecí steak na restované zelenině s hranolky. Sestra s tátou si objednali česnečku.
Asi po půl hodině nám přinesli jídlo. Když jsme tu byli posledně, museli jsme čekat tři hodiny, takže se za těch pět šest let zlepšili. Ale na jejich obranu: měli tam nějakou svatbu. Vraťme se ale zpět ke dnešku. Nejdřív přišla na řadu česnečka. V malé skleněné misce jim přinesli i slaninu, opečené kostičky masa a sýr. Nejsem si jistá, co všechno má v takové česnečce být, ale myslím, že tam patří víc než voda, majoránka a česnek. Například u Bulánka tam mají i zeleninu a brambory. Tohle ovšem byla jen voda. Následoval hlavní chod. Kuřecí steak by dobrý. Ze začátku trochu moc horký ale opravdu velmi chutný. Restovaná zelenina nebyla příliš lákavá už od pohledu. Byla většinou příliš černá. Překvapivě neměla chuť hořké spáleniny. Lilek a salátová okurka, z čehož se skládala většina oné zeleniny, sice voněla, ale tak trochu tomu chyběla nějaká výraznější chuť. Ty tři kousky papriky, které jsem mezi tím objevila byly dobré. Hranolky byly příliš tenké. Některé byly moc osmažené a nedaly se ani nabodnout. A člověk byl rád, že se vůbec trefil.
Celkově bych této restauraci dala asi tak 50%. Jídlo bylo poměrně dobré. Obsluha, která tu dnes pracovala, by měla mluvit hlasitěji, aby byla přes hudbu slyšet. Tuto restauraci bych Vám moc nedoporučovala, ačkoli ceny za jídlo mi přišly normální a nepřemrštěné.
Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik procent byste dali restauraci Na Vidličce v Trutnově?

100% 100% (1)
90-80% 0% (0)
70-60% 0% (0)
50-40% 0% (0)
30-0% 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama