SB-2: Hortus

30. dubna 2016 v 20:44 | Ticho |  Spring beginnings
Jmenuje se Hortus. Je to takový malý lesní skřítek, který pobíhá po lese a všude práší pyl. Je milý, přátelský a plachý.
Dospělému člověku sahá něco málo nad kolena. Jeho postava by se dala označit za štíhlou ale ne přímo za vyzáblou. Kůže má světlý odstín bledulek s pihami zelené barvy.
Obličej má kulatý a stále veselý. Velké brčálově zelené oči jsou posazeny těsně nad malým rozmilým nosíkem, který je obklopen zeleňoučkými pihami. Ústa se schovávají pod nosem. Jsou docela malá a nepříliš výrazná - zvlášť v porovnání s jeho velikýma očima. Uši jsou malé a jemně tvarované jako ouška nějakého malého zvířátka. Ty se krčí před světem pod zcuchanou vrstvou hnědozelených vlasů. Jeho drobné, hbité ručky jsou věčně od žlutého pylu, který ovšem nedokáže zakrýt černé drápky na koncích prstů.
Hortus je veselé a milé stvořeníčko, které je ovšem velmi plaché. Je velmi těžké si získat jeho přátelství a důvěru, protože není na lidi zvyklý. Náplní jeho dní je louka a květy. Hlídá kvetoucí rostlinky - zda dobře rostou, zda mají v pořádku pyl a nic jim nechybí. Navíc se stará v bezvětří o to, aby se semínka či pyl rozšířil i bez větru. Hortus je rozpustilý, hbitý a šikovný. Zkrátka takový usměvavý skřítek, který dokáže být velmi věrný a až mateřsky ochranitelský. Živí se vodou a lesními plody.
Ticho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama