Co je na vzhledu tak důležitého?

19. února 2017 v 7:55 | Ticho |  Co se stalo, co si myslím...
Ode mě to asi bude znít jako, že braním sama sebe, jelikož patřím k těm lidem, co by soutěž krásy rozhodně nevyhráli, ale stejně si myslím, že by se nad tím měl každý zamyslet.
Každý den potkávám lidí, co se zcela očividně velice pečlivě starají o svůj vzhled. Holky chodí načančané jako, kdyby chtěly místo klaunů do cirkusu. A kluci si tupírují vlasy až hrůza. A proč? Neříkám, že to nevypadá hezky, ačkoli mám, co se módy týče, docela jiný vkus, ale stojí to za tak velké úsilí?
Jen si vemte, kolik vám zabere času, než si na obličej namalujete úsměv a zvýrazňuje řasy a bůh ví, co ty holky ještě s tím vším ještě vyvádí. Vemte si všechen ten čas z každého dne. Kolik hodin by to bylo týdně? Měsíčně? Ročně? Myslím, že u některých by to byla obrovská spousta času. Hodiny a hodiny, které můžeme investovat do něčeho jiného. Například, co tak vidím spolužačky, tak by si mohli doma udělat ten domácí úkol, který opisují ve škole, a o přestávce by na jednou měli víc času na pokecání s kamarádkami.
A kolik vás takové líčení asi tak stojí? Řasenka, pudr, oční stíny, oční linka, rtěnka, laky na nehty, laky na vlasy, ...... Je toho poměrně hodně, nemyslíte? Už jen jedna lahvička laku, když stojí jen třicet korun, tak je to velký zázrak. Jenže málokdo se zastaví u jedné lahvičky.
A je tu můj poslední argument: jaký to má všechno výsledek? jaký efekt? Ano, pokud se někdo nalíčí pěkně, tak taky hezky vypadá, ale k čemu to? Takřka každý může vypadat s dostatkem peněz krásně. Stačí si koupit tohle a támhleto a je to. A proč vlastně skrýváme svou vlastní tvář? To si o sobě všichni myslíme, že jsme oškliví? To se za sebe všichni stydíme? Nebo se bojíme, co na naši pravou tvář řeknou ostatní? Já se toho tedy nebojím. Protože mě záleží jen na názoru mých blízkých a své přátele si přeci sama vybírám. Jsou to samozřejmě lidé, se kterými si rozumím. A těm to nevadí.
Nestydím se za sebe. Nejsem sice nijak zvlášť hezká, ale nejsem ani ošklivá. A nezáleží mi na tom, jestli o mě nějaká fiflenka, co si napudrovala i mozkové blány (bez urážky, ale některé na to opravdu vypadají), pomyslí. Nelíčím se a myslím, že jsem na tom akorát vydělala. Neplatí zbytečně peníze za šminky, neplýtvám časem na tvorbu druhého obličeje a mám pocit, že když se příliš nezkrášluji, že jsem upřímnější k sobě i k ostatním.
A co vy? Malujete se ? Nebo ne?
Ticho
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 19. února 2017 v 8:31 | Reagovat

Ne já se nemaluji a ani nepatřím k těm krásným, o mě nezavadí pohledem ani koště :D
Někdy mě docela dost štve jak lidé kolem mě poukazují na to jak vypadám.
Nemám nic proti lidem které se malují a tak, dokuď se nezačnou ovšem navážet do mého vzhledu :)

2 Kitty Kitty | Web | 19. února 2017 v 10:58 | Reagovat

Bohužel tě v tvém názoru nepodpořím. Pravda, nepřiměřeně se zdobit je zbytečné. Ale - návyk na pravidelnou osobní péči je pro život hodně důležitý. Pro úspěšnost snad vůbec nejdůležitější. A pro zdraví a život? Je to všechno! Když se o sebe staráš, budeš zdravá a můžeš se potom postarat i o své blízké, když budou potřebovat. To ti radí ženská skoro v sedmdesásti, která je dost při těle a chodí nedbale oblečená, málo sprchovaná a už si těžko myje i nohy. Jsi evidentně mlaďoučká, ale co se v mládí naučíš, to potom v životě dobře upotřebíš. Přiměřeně se i malovat a zdobit patří od nepaměti k ženě. Přiměřeně. Ale vy jste ve svým věku ještě telátka, která spěchají do života. Ty možná zatím ne, ale zamysli se, v čem by ti dobrý vzhled mohl pomoct i u kluků. Přehnaných forem líčení si nevšímej a hlavně je frflavě nekomentuj - začala bys být za "tu divnou" a to ti nepřeju. Užila jsem si toho do svýho stáří dost a už vím, že pěkně vypadající žena je holt víc přijatelná... ;-)  :-D

3 Ticho Ticho | E-mail | Web | 19. února 2017 v 19:21 | Reagovat

[1]: Já také nemám nic proti malujícím se lidem, pokud se nenavážejí kvůli vzhledu do ostatních, nebo je nepomlouvají. Jen je vůbec nechápu.
A navíc mi přijde, že obvykle tento typ lidí vykazuje nižší inteligenci, ale není to pravidlem.

4 Ticho Ticho | E-mail | Web | 19. února 2017 v 19:33 | Reagovat

[2]: Já o sebe pravidelně pečuji. Myji se a čistím si zuby, češu se a stříhám si nehty. Jen na sebe nečmárám ty umělé barvičky.
Co se týče té poznámky o zdraví, tak si myslím, že pudr kůži spíš škodí.
Vzhled podle mě by pro kluky neměl hrát zas tak délkou roli. I kdybych byla sebevíc krásná, ale dutá jako poleno, tak se mnou nikdo nebude chtít chodit. Ale pokud budu mít něco v hlavě, tak si přítele najdu. (mimochodem: já přítele mám a tomu vůbec nevadí, že se nelíčím, naopak má stejný názor).
Že se stanu "tou divnou", tak toho se rozhodně nebojím. Za jsem považována ve třídě apod. Naučila jsem si moc nebrat, co si o mě asi myslí ostatní. Pro mě je důležité, že žiji podle zásad, které sama uznávám, jelikož tak aspoň nikdy nezradím sama sebe.
Chápu, že pěkně nalíčená žena je jaksi více přijímána, ale jsem toho názoru, že by větší roli měl, hrát schopnosti a přirozená inteligence.
Jinak děkuji za komentář. Nemusíš se mnou vždy souhlasit. Ba naopak: jsem ráda za jiný pohled. Zamýšlela jsem se nad ním, ale došla jsem k výše zmíněným názorům.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama